2011. február 12., szombat

My Valentine's



Szóval Valentin-nap. Érzitek már hogy jön? Ott toporog a küszöbön. Mindjárt... ughh.

Hát, én nem ünneplem ugyan, de ettől függetlenül ez remek alkalom arra, hogy rózsaszín, szív alakú süteményeket kreáljak.
Ehhez a posthoz majd csatolok egy másikat is, mert az alapkrémből maradt bőven, és abból egy kis átalakítással tortát csináltam. Ha nem leszek lusta, majd felrakom...


Fehércsokoládés-túrós cupcake rózsával

Előny, ha a sütőformád rózsaszín szilikonból van, aka. olyan mint az enyém. Vagyis egyszerre élénk rózsaszín és szívalakú. Yay. (Én ugyan a fotókhoz kivettem a formájukból, de amúgy csupa rózsaszínek voltak.)


Hozzávalók 6 darabhoz:

40 gr összetört keksz (én Zabfalatokat használtam)
20 gr vaj
125 gr túró
50 gr fehér csokoládé
1/2 dl tejszín
1 lapzselatin vagy 2,5 gr porzselatin
cukor, ha szükségét érzed (én nem éreztem, ugyanis a fehércsoki kellőképpen édes volt)

rózsaszörp, vagy, ha ez nincs (ami valószínű), akkor rózsavíz + piros ételfesték
egy kevés víz
egy kevés zselatin


A vajat megolvasztjuk, és összekeverjük az összetört keksszel. Ezt az alapot 6 részre osztjuk, és a muffin sütőformáink aljára lapogatjuk, majd a hűtőbe tesszük pihenni.

A tejszínt melegítsük fel forróra, és szépen oldjuk fel benne a zselatint, majd a kockákra tört fehér csokit is. Ha mindent maradéktalanul felolvadt, tegyük bele a túrót, keverjük el, és ömlesszük a kekszlapokra. Eztán tegyük a hűtőbe egy jó időre. Úgy 1 óra múltán hozzáláthatunk a rózsás résznek.

A rózsazseléhez nem tudok pontos instrukciókat adni, én is csak úgy érzésre csináltam. Ha van rózsaszörpünk, akkor hígítsuk fel egy kevés vízzel, hogy ne legyen émelyítően tömény, forraljuk fel, és adjunk hozzá egy kevés zselatint. Mondjuk ha másfél decit csinálunk, ahhoz mondjuk 3 gr zselatin kell.
Ha csak rózsavizet tudtunk szerezni, amit azért lehet kapni hébe-hóba, akkor egy kevés rózsavízből, ételszínezékből, cukorból és vízből alkossunk egy megfelelő színű és ízű katyvaszt. Ezt nektek kell kikísérletezni, én a rózsaszörpös verziót csináltam.
Szóval ha megvan a zselésített rózsalötyink, a nagyjából megdermedt sütikre kanalazunk belőlük egy keveset. Ez is ízlés kérdése, hogy mennyit nyomtok rá. Ha kész, tegyétek vissza a hűtőbe további szilárdulásra.

Úgy 1-2 óra múlva kész is lesz.


Happy Valentine's Day!

2011. február 10., csütörtök

Háromsajtos sülttészta



Luuustaaaa vagyook frissííteniiii eeeee..........


Vagy mégsem.

Naszóval. Ez a recept igazán olyan finom egyszerű finom. Fáradt vagyok, úgyhogy gyors leszek.
Ja, és ne felejtsétek el, hogy amit ide felrakok, az leteszteltetett, és finomnak ítéltetett. A rosszul sikerült kísérleteket nem rakom fel, úgyhogy ne aggódjatok, bármit kipróbáltok innen, az többé-kevésbé valószínűleg ízleni fog. Vagy nem. Gondoltam ezt közbeszúrom. [:

Recept a Szuflé magazinból származtatott és átformáltattatott.


Hozzávalók:

35-40 dkg penne, vagy más tészta
6 dl tej
10 dkg kékpenészes sajt
10 dkg cheddar sajt
5 dkg parmezán (vagy grana padano)
2 tojás
2 dl joghurt
3 gerezd fokhagyma
2 evőkanál zsemlemorzsa (nekem lemaradt)
só, bors, szerecsendió


Forraljuk fel a tejet, sózzuk, szerecsendiózzuk. Vigyázzunk, nehogy odakapjon, gyakran kell kevergetni. Adjuk hozzá a felaprított fokhagymát, majd a tésztát is, és főzzük al dentére. Ezután vegyük le a tűzről, és reszeljük/aprikáljuk bele a sajtokat, borsozzuk, keverjük el benne az enyhén felvert tojásokat és a joghurtot. Lapos tepsibe ömlesztjük, megszórjuk a tetejét a zsemlemorzsával, és 200 °C-os sütőben 20 percig süttyöngetjük. Kivesszük, megesszük.
C:

2011. február 4., péntek

Chocolate Lava Cake


Ez a süti olyan finom, hogy órákig tudnék róla áradozni, de lusta vagyok.
Lényeg a lényeg, valószínűleg ez a legfinomabb süti az egész világon (és a legegyszerűbb is). Úgyhogy semmi laca, semmi faca, vágjunk is bele.


Hozzávalók 2 személyre:

60 gr jó minőségű étcsoki
60 gr vaj
18 gr liszt
36 gr cukor
1 tojás + 1 tojássárgája
1 teáskanál fahéj
egy fél teáskanál chili

vaníliafagylalt
friss citromhéj
Elkészítése végtelenül egyszerű: a tojásokat habverővel habosra kevered, majd fokozatosan hozzáadod a cukrot, a lisztet, és a fűszereket, közben folyamatosan vered.
A csokoládét a vajjal megolvasztod. Ezt lehet hagyományosan egy lábos fölé helyezett tálban végezni, csak vigyázzunk, hogy a lábosban lévő víz ne érjen a tál aljához. Ha ehhez lusták vagyunk (mint én ///*_*/// ), akkor mikróban olvasszuk fel. Ennél viszont óvatosabbnak kell lenni, alacsony fokozaton, apránként kell melegíteni, mindig úgy 20-30 másodpercre rakjuk be egyszerre, utána keverés-kavarás, majd megint olvasztás, amíg nagyjából meg nem olvad. Ne legyen túl meleg, inkább csak langyos a kézben. Az apróbb darabok a kevergetésre feloldódnak, mert a már megolvadt massza felmelegíti őket.
Az olvadt csoki-vaj keveréket a tojáshoz öntjük, közben folyamatosan keverjük.

A sütőt előmelegítjük 230 °C-ra. Jól kivajazunk két formát (amilyen akad), és elosztjuk a tésztát két részre. Ha a sütő felmelegedett, betoljuk a sütiket, és nyálcsorgatva várunk a sütő előtt 6-8 percet amíg elkészül. Akinek légkeveréses sütője van, az 20°C-kal alacsonyabbra állíthatja a hőmérsékletet, de például ha kisebb formákban sütünk, akkor is vegyük alacsonyabbra, mert könnyebben megég. A sütési idő a sütőforma alakjától is függ, ha például hosszú vékony formát használunk, kevesebb idő kell neki, ha széles a forma, inkább több. Nagyjából akkor jó, ha a felszíne már stabil és kérges, de ha beleszúrsz egy fogpiszkát, a belseje még folyékony. Ha túl sokáig sütitek, elveszti a lényegét. Pont azért lávasüti, mert belül folyékony és forró.

Ha késznek ítélitek, borítsátok ki (vagy ne), és azonnal tálaljátok egy gombóc vaníliafagyival és vékony citromhéjcsíkokkal a tetején. A citrom nagyon jó kontrasztot ad a csokinak. [:
Voilá. Most pedig gyorsan egyétek meg, mielőtt elolvad a fagyi.

2010. december 7., kedd

Csokis-narancsos smash-up

Reverse aranygaluska. :|

Sajnos kaput kép. No fényképezőgép. :C

Hozzávalók:

25 dkg cukor
25 dkg liszt
1 csomag sütőpor
4 dkg kakaó
1 tojás
5 dkg vaj
250 ml tej

500 ml tej
1 narancs
2-3 ek cukor
4 ek liszt


A vajat habosra keverjük a cukorral és tojással, hozzáadjuk a kakaót, a sütőporos lisztet és a tejet, majd jó alaposan elkeverjük. Egy alaposan kivajazott tepsibe öntjük, és 180°C-on úgy 25-30 percig sütjük.

A krémhez feltesszük alacsony tűzre a tejet a cukorral és a liszttel. Kevergessük habverővel, hogy ne legyen csomós. A narancs héját lereszeljük, és kifacsarjuk a levét. A héjat főzés közben hozzáadjuk a tejhez, és amikor besűrűsödött (úgy 10 perc után), hagyjuk hűlni, közben néha megkeverjük, hogy ne képződjön kéreg a tetején. Ha egy kicsit lehűt, hozzáadjuk a narancslevet.

A sütiből darabokat szaggatunk (vagy szépen felvágjuk, ahogy tetszik), tálkákba rakjuk, és leöntjük az öntettel. Narancsdarabokkal felturbózhatjuk, úgy még finomabb lesz. (:


Egyszerű, és nekem nagyon bejön. A süti receptjét apa egyik barátja mondta el mikor a főzésről beszélgettünk. Neki ez a kedvence, úgyhogy gondoltam, kipróbálom. Igazából eléggé csalódott voltam, mert egy halál egyszerű mezei kakaós süti lett belőle. Ezért csináltam hozzá egy narancsos krémet, a sütit 3 rétegre vágtam és megtöltöttem vele. Ez a 2.0-ás verzió. Nagyot dobott rajta a narancs, de túl macerásnak tartottam a töltögetést, ezért az aranygaluska mintájára továbbfejlesztettem. A 2.1-es verzió azért is jobb, mert lehet hozzádobálni narancsdarabokat, amitől még jobb lesz. (*´▽`*)

2010. november 28., vasárnap

A Winter Treat


Vagyis citromos-gyömbéres palacsinta almás tejkrémmel töltve.


Palacsinta:

1 evőkanál reszelt friss gyömbér
fél citrom reszelt héja
2 kis tojás
fél teáskanál sütőpor
egy löttyenetnyi olaj (úgy 2-3 evőkanál)
egy teáskanál cukor
egy csipet só
tej + szódavíz, összesen kb. fél liter (több tej mint víz)
finomliszt szükség szerint
olaj a sütéshez


A hozzávalókat egy habverővel csomómentesre keverjük. A lisztet érdemes átszitálni és részletekben hozzáadni, így nem lesz csomós. Elrakhatjuk pihenni a hűtőbe, én általában az éhségtől vagy palacsintahiánytól vezérelve rögvest megcsinálom. :3


Tejkrém:

fél liter tej
4 evőkanál cukor
4 evőkanál finomliszt

1-2 alma


A tejet felrakjuk melegedni a cukorral és liszttel alacsony lángra, nehogy odakapjon. Folyamatosan kevergetve besűrítjük. Ez el fog tartani egy darabig. (:
Az almákat meghámozzuk, kimagozzuk és kis kockákra vágjuk. A palacsintákat megtöltjük a tejkrémmel és almával, és voilá.

Nem nagy ördöngösség, de egy hideg téli napon különösen finom csemege. C:


Már alig várom hogy mézeskalácsot süthessek! Már csak egy sütő kell hozzá...

2010. november 20., szombat

Tejszínes szabdzsi


...mert mi lehet jobb a tejszínnél? Ommmnomnom... <3

Hozzávalók:

1 közepes padlizsán
3 közepes krumpli
1 kis fej karfiol
2 közepes répa
1 pritamin paprika
olaj a sütéshez
2 ek olaj
1 ek reszelt friss gyömbér (a szárított porgyömbér a nyomába se ér!)
1 erős zöldpaprika apróra vágva
1 kk asafoetida avagy hing
1 kk kurkuma
1 kk őrölt koriander
1 kk őrölt római kömény
só ízlés szerint
2 dl tejszín
2 dl joghurt
1 csokor finomra vágott petrezselyem vagy korianderlevél


Elkészítés:

A padlizsánt, a krumplit 1,5 centis kockákra vágjuk, a karfiolt rózsáira szedjük, a paprikát kockákra vágjuk, a répát pedig hosszúkás vékony csíkokra, és valamennyit aranybarnára sütjük. A két evőkanál olajon egy-két percig pirítjuk a gyömbért és az erőspaprikát, majd hozzáadjuk a fűszereket is. Pár másodpercig kevergetjük, majd hozzáadjuk a kisütött zöldségeket, ráöntjük a tejszínt és a joghurtot, sózzuk és összeforraljuk. Egy-két perc után megszórjuk a friss petrezselyemmel, és forrón tálaljuk, nagy kedvvel megesszük.


A recept Hémangi Dévi Dászi A Kerttől a Konyháig című receptkönyvéből származik.

White Pie

Nos, ez a bejegyzés már úgy három hónapja esedékes lenne...Ugyanis ezt a tortát még augusztusban készítettem. Csak azóta rendesen elhanyagoltam a blogomat. Whatever. Most bepótolok egy kis lemaradást. C:


Ez a recept a Palachinka nevű blogról származik. Egy kicsit csalódtam benne, mert azt reméltem, hogy elképesztően finom lesz. Hát, csak nagyon finom lett. Egy két változtatást eszközölnék rajta, pl. kevesebb cukrot raknék bele. Ide az eredeti receptet írom le, de szólok, hogy olyan édes, hogy a cukorbetegség veszélye fenyeget.


Tészta:
1 tojás

2 tojássárgája

140 g disznózsír (én ezzel csináltam, de elég fura íze lett. inkább vajat használnék.)

300 g cukor

6 ek. tej

560 g liszt

12 g sütőpor

Alaposan keverjük össze a tojásokat, zsírt vagy vajat, tejet és a cukrot. A lisztet és a sütőport részletekben szitáljuk bele és keverjük el. Nem biztos, hogy az összes lisztre szükségünk lesz. A lényeg, hogy a tészta puha legyen. Ha szép homogén, válasszuk szét négy részre a tésztát (nekem öt sikerült) és lapítsuk ki jóóóó laposra őket. Sütőpapírra csúsztatva süssük pár percig 180 °C-ra melegített sütőben. Tartsuk rajta a szemünket, és még azelőtt vegyük ki, hogy megbarnulna. Maradjon szép fehér.

Krém:

1 l tej

7 ek. liszt

250 g vaj

20 g vaníliás cukor

400 g porcukor (én kevesebbet raknék bele)

Forraljunk fel 750 ml tejet a vaníliás cukorral, majd húzzuk le a tűzről. Keverjük el csomómentesre a lisztet a maradék tejjel és öntsük bele a meleg tejbe. Újból tegyük fel a tűzre közepes/alacsony lángra, és folyamatosan kevergetve várjuk meg amíg besűrűsödik. Ha kész, várjuk meg amíg kihűl, és akkor keverjük bele a puha vajat és a porcukrot.

A krémet osszuk 4 részre, és egymás után pakolva tésztát-krémet állítsuk össze a tortát. Az utolsó tészta után ne kenjük rá az utolsó adag krémet, hanem csomagoljuk be a tortát fóliába, rakjunk rá valami nehezéket, és tegyük be a hűtőbe egész éjszakára. Másnap az egész puha lesz, és nagyon könnyű lesz vágni. Ekkor kenjük rá az utolsó adag krémet, és kész is. Phew.


Elég nagy adagot ad, egy nagyobb családi összejövetel vagy ilyesmi alkalmával még esély is van rá, hogy elfogyjon, bár nem valószínű. Én eszeveszetten osztogattam az enyémet, mert képtelenség lett volna, hogy ketten anyával megegyük az egészet. Lehet hogy nem ostobaság megfelezni az adagokat.